Program Rozwoju Dzielnicy Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy do 2020...

Program Rozwoju Dzielnicy Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku
Nazwa pliku
program_rozwoju_dz_rembertow.pdf
Rozmiar
3.25 MB
Opis

Program stanowi wybór konkretnych, wyselekcjonowanych działań, mających szczególne znaczenie rozwojowe dla dzielnicy i dla realizacji celu głównego, który brzmi:

Rembertów to obszar zintegrowanego, przyjaznego sąsiedztwa o wysokim standardzie życia z wszechstronnie rozbudowanymi funkcjami kulturalnymi, oświatowymi, sportowo-rekreacyjnymi, nowoczesną i wygodną infrastrukturą komunikacyjną, socjalną i usługową.

Cel główny realizowany będzie poprzez następujące cele szczegółowe:

Cel 1. Dążenie do zapewnienia spójności społecznej i gospodarczej;

Cel 2. Systemowa poprawa gospodarowania przestrzenią;

Cel 3. Wykorzystanie potencjału i szans związanych z sytuacją demograficzną Dzielnicy Rembertów;

Cel 4.Wykorzystanie potencjału przyrodniczo – historycznego dzielnicy do stworzenia kompleksowej oferty rekreacyjno – turystycznej.

Cel główny i cele szczegółowe mają być realizowane poprzez dziesięć priorytetów oraz czterdzieści dwa konkretne kierunki interwencji publicznej (działania).

Tagi:
kapitał ludzki, integracja społeczna, zagospodarowanie przestrzenne